Jaké výstroje? Podívejte se, jaké výstroje si můžete na internetu koupit:

Hokejové výstrojeHokejové výstroje

Hokejbalové výstrojeHokejbalové výstroje

Florbalové výstrojeFlorbalové výstroje

Výstroje americký fotbalVýstroje americký fotbal

Potápěčské výstrojePotápěčské výstroje

Armádní výstrojeArmádní výstroje

Hasičské výstrojeHasičské výstroje

Horolezecké výstrojeHorolezecké výstroje

Typy kolečkové brusle - Freestyle, Fitness, Hokejové, K2, Dětské

In line brusle se skládají z boty, pevného rámu a koleček, které jsou uspořádány v jedné řadě za sebou. U inline bruslí jsou nejdůležitější kolečka, a proto je nutno dbát na jejich údržbu, protože se do ložisek dostává mnoho prachu a nečistot. Navíc je nutno kontrolovat, aby se kolečka nesjížděla nerovnoměrně. Pokud zjistíme ojetí prvního nebo posledního kolečka, která nejvíce trpí, měli bychom je vyměnit. Kolečka jsou vyráběna z polyutheranu, mají následující vlastnosti - liší se průměrem, tvrdosti, odrazivosti a jádrem. Podívejme se typy kolečkových bruslí, které se nabízejí na našem trhu.

Inline od dětí až po profesionální K2 či Fitness

In line bruslení je v současné době velmi rozšířený sport nejen mezi mládeži, ale u starší generace. Mladší generace především využívá k inline bruslení skateparky, kde jsou vytvořeny různé umělé překážky, U rampy apod. Dále jsou využívány pro in line bruslení sady a rovněž se může bruslit na cyklostezkách. Bohužel v České republice chybí trasy, které by byly určeny pro in-line brusle, jako je tomu např. na Slovensku v Bratislavě.

Cenová relace in line brusle se pohybuje poměrně v širokém rozmezí, záleží na tom jaký typ si koupíme. Cena se tedy pohybuje od 1 000,- Kč do 4 000,- Kč, záleží jen na nás kolik chceme investovat.

Typy kolečkových bruslí a jaké si koupit

In line brusle lze rozdělit do několika skupin:

  • Freestyle in line brusle mají krátký rám, malá kolečka, používají se na slalom a na jízdu v městské zástavbě.
  • Fitness inline brusle jsou určeny na kondiční jízdu, tyto brusle mají navíc patní brzdu.
  • Agresivní in line brusle jsou pevné skeletové boty, malá tvrdá malá kolečka. Brusle slouží především ke skokům a k akrobatickým trikům. Pro toto in line bruslení lze využít nejen skateparky ale také různá zábradlí, schody a obrubníky.
  • Rychlobruslařské in line brusle jsou nízké boty, které mají dlouhý rám a velká kolečka.
  • Speciální in line brusle jsou určeny pro méně rozšířené disciplíny
  • Hokejové in line brusle mají menší kolečka a houpací rám, který umožňuje rychlou změnu směru.

In line brusle K2

Pro in line bruslení je důležitý vhodný terén. Povrch by měl být hladký. Neměl by mít prudká stoupání ani prudká klesání. In line bruslení má také pozitiva na naše zdraví. In line bruslením posilujeme stehenní a hýžďové svalstvo a pokud budeme bruslit 3x týdně na dlouhých trasách, projeví se to i na naší hmotnosti. Jsou tady ale i negativa, a to taková, že dochází k přetěžování páteře, různé oděrky kůže, zlomeniny otřesy mozku. Proto bychom měli při in line brusle používat chrániče kolem, loktů, rukavice a přilbu.

Inline brusle dětské

Ten kdo teprve začíná s in line brusle se může zapsat do kurzů in line bruslení. Bohužel zatím tyto kurzy jsou pořádány v Liberci, občas v Praze a Plzni. Cena kurzu je 500,- Kč. Jsou to 2 čtyřhodinové lekce buď během víkendu nebo v kratších hodinách odpoledne. Kurzy jsou nejen určeny pro začátečníky, ale i pro mírně pokročilé. Mezi nejznámější závody na K2 in line brusle patří seriál závodů NESTLÉ LIFE INLINE TOUR. Tento seriál letos startuje už pátý ročník. Seriál se skládá ze 12 závodů a probíhá i na Slovensku. Účastníků každým rokem přibývá. Na jednotlivé závody se hlásí až 800 bruslařů.

Typy kolečkové brusle - Freestyle, Fitness, Hokejové, K2, Dětské.
Cena od 2999,00 Kč.
Typy kolečkové brusle - Freestyle, Fitness, Hokejové, K2, Dětské

Hokejové kalhoty

Hokejové tašky

Fotbalové chrániče

Tenisové rakety

Inline brusle

Badmintonové rakety

Sportovní obuv

Snowboardové boty

Snowboardy

Sportovní výživa

Partneři

Typy kolečkové brusle - Freestyle, Fitness, Hokejové, K2, Dětské - 2023