Jaké výstroje? Podívejte se, jaké výstroje si můžete na internetu koupit:

Hokejové výstrojeHokejové výstroje

Hokejbalové výstrojeHokejbalové výstroje

Florbalové výstrojeFlorbalové výstroje

Výstroje americký fotbalVýstroje americký fotbal

Potápěčské výstrojePotápěčské výstroje

Armádní výstrojeArmádní výstroje

Hasičské výstrojeHasičské výstroje

Horolezecké výstrojeHorolezecké výstroje

Jak si správně vybrat a koupit sportovní obuv

V současném světě jedenadvacátého století se sportovní obuv podobně jako všechna nejen sportovní odvětví posunuje dopředu díky novým technologiím výroby. Největší podmínkou správné sportovní obuvi je funkčnost, lehkost, odolnost a výdržnost. Všechny tyto parametry jsou vytvářeny již při výrobě a pomoci jim k delší životnosti uživatel může šetrným zacházením a správnou volbou ochranných nátěrů.

Sportovní obuv najde své uplatnění jak ve sportu, tak i v běžném životě. Sportovní obuv se rozděluje na běžecké, fotbalové, sálovky (indoor obuv), cyklistické boty, tenisové boty, lyžařské boty a boty na zvláštní využití (vodní a bowlingové boty). Každá z těchto kategorií potřebuje pro svou správnou funkčnost různé typy jednotlivých komponent a materiálů, ze kterých je daná sportovní obuv vyrobená.

Cyklistické boty alias tretry jsou typické pro svou lehkost, větratelnost a spodnímu zámku, který po zacvaknutí do pedálu na kole pomáhá maximálnímu účinku vytvořené síly pro přenos do rychlosti kola.

Sálová „indoorová“ obuv je speciální obuv pro suché prostředí tělocvičen, hal a fitness prostor. Jejich specifika je v světlé podrážce, která by neměla na parketách či jiných površích, jako je guma zanechávat barvivo. Indoorová obuv je vhodná pro všechny typy halových sportů. Rozdíly jsou v praktickém použití. Boty na sálový fotbal mají tvrdší špičku, aby kontakt s míčem fotbalistu nebolel. Oproti tomu boty na florbal mají nártovou a špičkovou část měkkou. Tento druh sálovky se dá použít i pro sporty, jako jsou basketbal, volejbal, squash, badminton, aerobic nebo lehká atletika.

Obuv pro běžecké disciplíny má největší nároky na měkký dotek a odraz. Při běhání na tvrdých površích nejvíce trpí klouby. Tento problém musí běžecké boty odstranit pomocí tlumení dopadu a pevnému sedění boty na noze. Běžecké boty najdou své uplatnění také v jiných sportech na různých typech povrchů. Speciálním druhem běžecké boty je obuv crossová, která má v podrážce větší vzorek pro dokonalý dotek podrážky s měkčím podkladem.

Fotbalová obuv alias kopačky se vyrábějí v několika odvětví. Kopačky se dělí na lisovky, turfy a kolíky. Lisovky jsou kopačky s lisovanými špunty. Jejich rozesetí na podrážce je různé, záleží na výrobci. Ideální jsou na suché přírodní podklady nebo umělé trávníky. Turfy jsou kopačky s výrazně členitým uspořádáním vzorku. Použití je na tvrdé povrchy a umělý trávník. Kopačky s kolíky jsou typ kopaček, kde kolíky jsou vyrobeny z tvrzeného plastu nebo kovového materiálu.

Péče o obuv je důležitou složkou životnosti obuvi. Nejčastějším poškozením je sešlapaná pata, kvůli nedostatečnému rozvázání tkaniček. Občas je nutno obuv vyčistit od bahna, kamínků či prachu. Použitou obuv je nutno nechat vyschnout, často se nechá v baťohu, kde může vzniknout plíseň. Životnost jakékoliv obuvi ovlivní i správná impregnace.

Jak si správně vybrat a koupit sportovní obuv.
Cena od 1699,00 Kč.
Jak si správně vybrat a koupit sportovní obuv

Hokejové kalhoty

Hokejové tašky

Fotbalové chrániče

Tenisové rakety

Inline brusle

Badmintonové rakety

Sportovní obuv

Snowboardové boty

Snowboardy

Sportovní výživa

Partneři

Jak si správně vybrat a koupit sportovní obuv - 2023