Jaké výstroje? Podívejte se, jaké výstroje si můžete na internetu koupit:

Hokejové výstrojeHokejové výstroje

Hokejbalové výstrojeHokejbalové výstroje

Florbalové výstrojeFlorbalové výstroje

Výstroje americký fotbalVýstroje americký fotbal

Potápěčské výstrojePotápěčské výstroje

Armádní výstrojeArmádní výstroje

Hasičské výstrojeHasičské výstroje

Horolezecké výstrojeHorolezecké výstroje

Jak vybrat správné hokejové kalhoty - Amatérské i profesionální

Jak již bylo zmíněno, kalhoty jsou jedna z nejdůležitějších součástí hokejové výstroje. Správná volba nákupu se tak nesmí nechat náhodě. Jedním z faktů, které je nutno si při koupi uvědomit je, zdali se hokeji věnujete na profesionální nebo amatérské úrovni.Pokud patříte mezi hokejové nadšence a hrajete hokej pro radost v některé z amatérských lig, bohatě si vystačíte s kalhotami s nižší cenové kategorie. I přes svou příznivou cenu Vám ale nabídnou kvalitní ochranu a přirozený pohyb po kluzišti.

Když to s hokejem myslíte opravdu vážně a věnujete se mu na vyšší a profesionální úrovni, rozhodně na kalhotách nešetřete a porozhlédněte se po jednom z dražších, o to ale kvalitnějším modelu. Tyto kalhoty nabízejí skvělé propracované ochranné systémy pěnových bloků, které zmírní každý náraz na minimum. Zároveň ale dosahují překvapivě nízkých hmotností, Váš pohyb po ledové ploše tak může být mnohem rychlejší a nebezpečnější pro branku soupeře.

Na trhu s hokejovými kalhotami se dá najít velké množství produktů od nejrůznějších výrobců. Prim hrají samozřejmě osvědčené značky jako je Opus, Bauer nebo Itech. Kalhoty pro žáky a dorostence se dají koupit od přibližně 700 Kč a naopak nejdražší s nejlepšími vlastnostmi stojí i okolo 2500 Kč. Kvalitní a spolehlivé kalhoty se dají pořídit okolo 1000 Kč.

Kalhoty pro seniory jsou pochopitelně o něco dražší. Nejobyčejnější kalhoty Nike Bauer Supreme 10, které přesto mají již dostačující vlastnosti, stojí necelých 1100 Kč, bez větších problémů se ale dají koupit i kalhoty v cenových relacích vyšších než 3000 Kč!

Záleží tak na každém hokejistovi, jakou cestou se rozhodne jít. Obecně ale platí pravidlo - Zlatá střední cesta... .

Dle čeho a jak správně vybrat hokejové kalhoty

Hokejové kalhoty neodmyslitelně patří do výstroje každého hokejisty. Často zabraňují vážným zraněním, využívají je hráči ve všech soutěžích, od amatérských okresních lig až po soutěže té nejvyšší úrovně.Kalhoty potřebuje hokejista každého věku, jsou proto vyráběny kalhoty pro juniory a dorostence, na druhé straně potom kalhoty pro seniorské hráče. K dostání jsou jednoduché kalhoty pro amatéry, ale i propracované kalhoty pro ty nejlepší hráče.

Hokejové kalhoty se v zásadě rozdělují na dvě základní skupiny – kalhoty pro žáky a dorostence a pak také kalhoty pro seniory. Základní principy a vlastnosti těchto kalhot jsou samozřejmě stejné, přesto se jednotlivé druhy od sebe částečně liší.

Kalhoty pro žáky a dorostence jsou určené především pro žáky ve věku do 5. – 6. třídy. Kalhoty pro nejmenší hokejisty poskytují spíše jen základní ochranu, protože při hře dochází k minimálnímu kontaktu protihráčů a ani případné střely nemají takovou razanci. Důraz je pak samozřejmě kladen na volnost pohybu a co možná nejnižší hmotnost.

Naopak u kalhot pro seniory se daleko větší důraz klade na bezpečí a ochranu hokejistů. Lepší modely dokonce obsahují kvalitní chrániče zad a páteře, které hokejistu ochraňují při pádech a střetech s protihráčem.

Kalhoty pro seniory mají také propracované odvětrávání a často také obsahují speciální systém ochrany pomocí známých pěnových bloků. Důraz je pochopitelně ale kladen na to, aby i seniorské kalhoty měly co možná nejnižší hmotnost.

Jak vybrat správné hokejové kalhoty - Amatérské i profesionální.
Cena od 799,00 Kč.
Jak vybrat správné hokejové kalhoty - Amatérské i profesionální

Hokejové kalhoty

Hokejové tašky

Fotbalové chrániče

Tenisové rakety

Inline brusle

Badmintonové rakety

Sportovní obuv

Snowboardové boty

Snowboardy

Sportovní výživa

Partneři

Jak vybrat správné hokejové kalhoty - Amatérské i profesionální - 2023