Jaké výstroje? Podívejte se, jaké výstroje si můžete na internetu koupit:

Hokejové výstrojeHokejové výstroje

Hokejbalové výstrojeHokejbalové výstroje

Florbalové výstrojeFlorbalové výstroje

Výstroje americký fotbalVýstroje americký fotbal

Potápěčské výstrojePotápěčské výstroje

Armádní výstrojeArmádní výstroje

Hasičské výstrojeHasičské výstroje

Horolezecké výstrojeHorolezecké výstroje

Typy a rozdělení sportovní obuvi - Běžecká, Sálová, Tenisová...

Sportovní obuv se rozděluje do několika základních kategorií. Předkládáme vám ty nejznámější z nich. Přečtěte si pro jaké druhy sportů jsou určeny a jaké jsou jejich základní vlastnosti.

Běžecká sportovní obuv

Jak už název sám napovídá, jedná se o boty určené pro outdoorový běh. Bota by měla být lehká a prodyšná. Nejdůležitější částí je ovšem podrážka. Zpravidla platí, že čím členitější podrážka, tím přizpůsobivější bota do různých terénů. Podrážka musí být pružná a zároveň nesmí docházet k přílišnému opotřebení („ošoupání“) materiálu.

Sálová sportovní obuv

Obuv určená pro sporty provozované v halách tedy na parketách, taraflexu nebo na jiných umělých površích. Základní vlastností je, aby bota neklouzala a aby její podrážka nezanechávala černé stopy. Z halových sportů můžeme jmenovat florbal, volejbal, házenou, ale třeba i squash nebo badminton. Existuje i sálová obuv se zvýšenou zadní části pro větší bezpečnost kotníku.

Basketbalová sportovní obuv

Od ostatních sálových sportů se basketbal vymezuje svou specifickou obuví. Zatímco sálových bot se zvýšenou kotníkovou částí je pouze minimum, u basketbalové obuvi se jedná o nepostradatelnou součást. U basketbalu totiž platí, že kotník je jednou z nejzatíženějších částí těla a tak je třeba ho chránit. Stejně jako u sálové obuvi nesmí podrážka „barvit“.

Tenisová sportovní obuv

Pro profesionální tenisové hráče jsou k dispozici boty na různé druhy povrchů. Ti méně nároční si vystačí univerzální tenisovou obuví na různě povrchy od antuky až po beton. Tenisové boty musí být dobře vyztuženy po stranách, protože hráč musí často měnit směr pohybu a aby se cítil v odrazech jistěji, potřebuje pevně stěny bot. Podrážka nesmí na umělých površích podkluzovat a na antuce by se neměla příliš zanášet.

Kopačky - kopací sportovní obuv

Této sportovní obuvi je zde věnována samotná kategorie, kde se dočtete více podrobných informací a můžete se podívat i na individuální recenze nejlepší obuvi z této kategorie.

Typy a rozdělení sportovní obuvi - Běžecká, Sálová, Tenisová....
Cena od 1799,00 Kč.
Typy a rozdělení sportovní obuvi - Běžecká, Sálová, Tenisová...

Hokejové kalhoty

Hokejové tašky

Fotbalové chrániče

Tenisové rakety

Inline brusle

Badmintonové rakety

Sportovní obuv

Snowboardové boty

Snowboardy

Sportovní výživa

Partneři

Typy a rozdělení sportovní obuvi - Běžecká, Sálová, Tenisová... - 2023