Jaké výstroje? Podívejte se, jaké výstroje si můžete na internetu koupit:

Hokejové výstrojeHokejové výstroje

Hokejbalové výstrojeHokejbalové výstroje

Florbalové výstrojeFlorbalové výstroje

Výstroje americký fotbalVýstroje americký fotbal

Potápěčské výstrojePotápěčské výstroje

Armádní výstrojeArmádní výstroje

Hasičské výstrojeHasičské výstroje

Horolezecké výstrojeHorolezecké výstroje

Jak správně vybrat a koupit nejlepší badmintonovou raketu

Volba ideální badmintonové rakety je důležitý proces, který zodpovídá za kvalitu pozdějšího herního projevu. Uvažujete o koupi nové badmintonové rakety a nevíte, která je pro Vás ta pravá? Následující řádky Vám s výběrem pomohou.

Skupiny hráčů a badmintonové rakety pro ně

Jednotlivé rakety se nacházejí v širokých cenových relacích. Ceny jsou dány nejen značkou a kvalitou rakety, ale také určením pro cílovou skupinu hráčů. Pakliže s badmintonem teprve začínáte nebo si chcete jen tak „zapinkat“ na letní dovolené, je naprosto zbytečné investovat více finančních prostředků do rakety pro profesionálního hráče, jelikož jím prostě nejste a i ta nejlepší raketa z vás mistra světa neudělá. Hráče a rakety dělíme zpravidla do tří skupin:

Rakety pro začátečníky a rekreační hráče

Bývají cenově nejméně náročné a slouží k rozehrání začínajícím hráčům či nadšencům, který jej hrají rekreačně pouze párkrát do roka.

Rakety určené středně pokročilým hráčům

Finančně středně náročná třída. Slouží hráčům, kteří již ovládají základní technické prvky hry včetně širší škály úderů, avšak stále mají co zlepšovat na celkovém zdokonalení hry.

Rakety pro profesionální hráče

Nejlepší modely raket patří do rukou zkušených hráčů, kteří se pravidelně zúčastňují všemožných profesionálních turnajů a jejichž technika je na velmi vyspělé úrovni. Jedná se jak o klubové či turnajové hráče, tak o profesionální hráče badmintonu.

Herní styly badmintonu

Badmintonové rakety jsou konstruovány pro určitý styl hry. Převážně u těch kvalitnějších značkových kusů pro vyspělé hráče hraje zaměření na preferovaný herní styl velkou roli. Vhodnost pro herní styl je dána vlastnostmi rakety, jakými jsou především tuhost, vyvážení, tvar a tloušťka rámu, doporučené napnutí a typ výpletu a v neposlední řadě také celková hmotnost. Výběr vhodné rakety podle upřednostňovaného stylu hry se doporučuje nepodceňovat a předem si zjistit podrobné informace o jednotlivých typech raket. Rozlišujeme tři základní herní styly:

Útočný styl (ofenzivní hra) badmintonu

Styl je založený převážně na silovém pojetí hry. Výměny jsou obvykle krátké a častými údery zde shledáme smeče, klamavé míče, rychlé útočné dropy či prudké polo vysoké údery. Při útočném stylu hry je potřeba počítat s větším rizikem nevynucených chyb.

Obranný styl (defenzivní hra) badmintonu

Opak útočného stylu. Úkolem hráče je vrátit soupeři i velmi obtížné míčky a zahnat jej vysokými loby až k základní čáře hrací plochy s následným zkrácením hry pomocí krátkých obranných míčů.

Všestranný styl badmintonu

Kombinace obrany i útoku. Hráč ovládá oba styly, ale zpravidla nikoliv na takové úrovni, jako v případě specializace na jeden vybraný styl. K vidění jsou zde všelijaké typy úderů s maximálním využitím cele hrací plochy. Hráč často vymýšlí technické míčky a trestá chyby soupeře rychlým ukončením výměny.

Nutno dodat, že výrobci raket počítají převážně se všestranným charakterem hry. Hráč se tak nemusí bát, že by např. s obranným typem rakety nezahrál kvalitní silový úder apod.

Omotávka (grip) badmintonové rakety

Součástí badmintonové rakety je také omotávka, jejíž vliv a aktuální stav byste neměli v žádném případě podceňovat. V opačném případě by totiž omotávka neplnila své funkce a vlastnosti, které jsou pro kvalitní hru velmi důležité. Jsou jimi:

  • Odvod potu z dlaně ruky, V případě, že omotávka tuto funkci neplní, je potřeba ji vyměnit.
  • Zamezení vypadnutí rakety či jejímu protočení (komfortní držení rakety). Jestliže se Vám zdá raketa nekomfortní, je příliš úzká apod., lze na původní základní omotávku namotat druhou. Nedoporučuje se však příliš silná omotávka.
  • Přizpůsobení rukojeti rozměrům ruky. Omotávka (grip) je nejčastěji vyráběna z polyuretanu. Čím dále oblíbenější jsou základní froté omotávky. Každá raketa je vybavena dvěmi typy omotávek.

Podle funkce je rozlišujeme na:

  • Základní, Namotává se přímo na rukojeť.
  • Vrchní, Horní omotávka s funkcí systému pro odvod potu a jeho rychlého vysušení.

Pružnost rámu badmintonové rakety

Pružnost má značný vliv na sílu provedeného úderu. Podle tuhosti rozlyšujeme následující typy raket:

  • Pružné rakety, Jsou upřednostňovány především u defenzivního pojetí hry. Pružnost je využívána u vysokých lobů či pomalých, avšak daleko letících úderů. Raketa se při úderu projevuje větším ohybem.
  • Středně tuhé rakety, Kombinace vlastností pružné a tuhé rakety.
  • Tuhé rakety, Tuhá raketa je při úderu stabilní, ohýbá se jen velmi málo. Dráha míčku je přímá a rychlá. Tento typ je ideální pro ofenzivní taktiku zaleženou na prudkých smečích.
Jak správně vybrat a koupit nejlepší badmintonovou raketu.
Cena od 2599,00 Kč.
Jak správně vybrat a koupit nejlepší badmintonovou raketu

Hokejové kalhoty

Hokejové tašky

Fotbalové chrániče

Tenisové rakety

Inline brusle

Badmintonové rakety

Sportovní obuv

Snowboardové boty

Snowboardy

Sportovní výživa

Partneři

Jak správně vybrat a koupit nejlepší badmintonovou raketu - 2023