Jaké výstroje? Podívejte se, jaké výstroje si můžete na internetu koupit:

Hokejové výstrojeHokejové výstroje

Hokejbalové výstrojeHokejbalové výstroje

Florbalové výstrojeFlorbalové výstroje

Výstroje americký fotbalVýstroje americký fotbal

Potápěčské výstrojePotápěčské výstroje

Armádní výstrojeArmádní výstroje

Hasičské výstrojeHasičské výstroje

Horolezecké výstrojeHorolezecké výstroje

Rozdělení, dle funkce, sportovní výživy a doplňků

Základním rozdělením zdravé výživy určujeme, na co je určitý doplněk stravy primárně určen a pro jakou pohybovou aktivitu se nejvíce hodí. Někdo hledá jen úpravu zdravého stravování a někdo zase potřebuje zvýšit svou fyzickou zdatnost. Zájem je také o přípravky podporující zvýšení vytrvalosti nebo nárůst svalové hmoty.

Doplňky stravy tak můžeme podle funkčnosti rozdělit do čtyř následujících kategorií:

Management hmotnosti

Kategorie určená všem, kterým není lhostejné, jak vypadají a rozhodli se s přebytečnými kily bojovat. Otázka dobré fyzické kondice je totiž mnohdy spojena s dosažením optimální tělesné hmotnosti. Není to však jen proces drastického a dost často až škodlivého hubnutí, o co v této sekci jde. Formování postavy není pouze o omezení přísunu energie, ale je to komplexní proces, který zahrnuje změnu životního stylu směrem ke zvýšení tělesné aktivity a změně stravovacích návyků. Jednorázové a rychlé snížení hmotnosti bez provedení zásadnějších změn nemívá z dlouhodobého hlediska významnější efekt.

Fitness a Sport

Skupina výrobků, které mají společný jmenovatel – podpora sportovního a fyzického výkonu. Tyto výrobky stimulují nervovou činnost, zvyšují uvolňování energie nebo energii v podobě sacharidů přímo dodávají. Podpora sportovního výkonu je zajišťována celou řadou látek, které jsou obsaženy v produktech této skupiny. Stimulanty pracují s kofeinem jako nejosvědčenějším prostředkem navození pocitu svěžesti a zlepšení smyslových či nervových funkcí. Používá se přírodní forma kofeinu obsažená např. v Guaraně, čistá syntetická forma nebo kombinace obou k docílení maximálního účinku. Stimulační složka je doplněna pochopitelně také o taurin. Při využití sacharidové složky se kombinuje více druhů cukrů. Podstatnou částí této kategorie jsou také aminokyseliny pro ochranu svalového aparátu.

Zdraví a Wellness

Neodmyslitelnou součástí produktů Sportovní výživy jsou přípravky určené pro podporu zdraví a krásy těla. Nutnou podmínkou kvalitních sportovních výkonů je zdraví. Zejména u sportovců a aktivních osob jsou zvýšené nároky na příjem živin, vitaminů a minerálů, protože tělo je vystavováno větší zátěži. Velmi důležitý je i faktor regenerace po výkonu. Do této kategorie jsou zařazeny produkty, které svým vysokým obsahem vitaminů a dalších přírodních extraktů a účinných látek pozitivně ovlivňují vitalitu a imunitu člověka. Některé z látek jako např. lykopen, zelený čaj mají vysoký antioxidační potenciál, a tím mohou být účinným nástrojem boje proti nádorovým onemocněním. Přírodní rozpustná vláknina inulin, je velmi moderním prostředkem k ochraně tlustého střeva a udržování rovnováhy střevní mikroflóry.

Vytrvalost

Do kategorie „Vytrvalost“ jsme zařadili produkty, které mohou pozitivně ovlivnit dlouhotrvající výkon. Podpora vytrvalosti je umožněna déletrvající nervovou stimulací, kterou umožňuje například přírodní forma kofeinu – Guarana. Nezbytným předpokladem výdrže při dlouhotrvající zátěži je dostatečný přísun vitaminů a minerálních látek, které mohou účinně omezovat vznik křečí. Základem je dostatečná hydratace organizmu spolu s dodáním těchto látek. Důležitou podmínkou bezproblémového průběhu vytrvalostního tréninku je dodávání aminokyselin, především tzv. BCAA, které zabraňují riziku degradace svalové hmoty.

Rozdělení, dle funkce, sportovní výživy a doplňků.
Cena od 899,00 Kč.
Rozdělení, dle funkce, sportovní výživy a doplňků

Hokejové kalhoty

Hokejové tašky

Fotbalové chrániče

Tenisové rakety

Inline brusle

Badmintonové rakety

Sportovní obuv

Snowboardové boty

Snowboardy

Sportovní výživa

Partneři

Rozdělení, dle funkce, sportovní výživy a doplňků - 2023