Jaké výstroje? Podívejte se, jaké výstroje si můžete na internetu koupit:

Hokejové výstrojeHokejové výstroje

Hokejbalové výstrojeHokejbalové výstroje

Florbalové výstrojeFlorbalové výstroje

Výstroje americký fotbalVýstroje americký fotbal

Potápěčské výstrojePotápěčské výstroje

Armádní výstrojeArmádní výstroje

Hasičské výstrojeHasičské výstroje

Horolezecké výstrojeHorolezecké výstroje

Jak vybrat a koupit fotbalové chrániče

Malý, nevýrazný, ale přesto nesmírně důležitý prvek každého fotbalisty. Přesně takové označení ideálně sedí pro fotbalové chrániče, mnohými nazývané též jako chrániče holení. Ano, holeně skutečné chrání, nesmíme však zapomínat ani na poměrně dobrou ochranu kotníků. Především pak dodávají fotbalistům klid na hru a odvahu chodit do tvrdých osobních soubojů. Nebýt jich, za chvilku by se na tuto nejrozšířenější hru planety mohlo jen směle vzpomínat.

Takové fotbalové chrániče jsou velmi rozmanitým produktem. Liší se velikostí, pevností, způsobem upevnění na nohu a především cenou. Žádný specializovaný výrobce na toto fotbalové odvětví na světovém trhu neexistuje. Všechno jsou to chrániče od proslulých výrobců typu Adidas, Nike, Diadora, Puma, atd… Právě na tuto oblast svých produktů je ale kladen velký důraz.

Jak jsme již zmínili, jedním ze specifik chráničů jsou jejich rozdílné velikosti. Rozlišujeme ty úplně nejmenší, přes střední velikost až po ty největší. Jejich výhody a nevýhody si nyní pojďme lehce přiblížit. Ona velikost chráničů závisí především na velikosti jeho prolisu, který způsobuje zpevnění. Pro klasický fotbal na velkém hřišti se hodí především chrániče s prolisy střední a větší velikosti. Právě ty totiž zvětšují ochrannou plochu holeně a poskytují poměrně solidní bezpečnost před všemi typy šlapáků či jiných zákeřností ze strany soupeře, při nichž by jeho kolíky mohly výrazně poškodit strukturu holeně i trvalejším způsobem.

Dalším plusem pro tento typ chráničů je výhoda více zpevnit nohu při dlouhých nákopech. Noha se při jejich dobrém připevnění nevychyluje ze své ideální pozice a drží směr. To je zapříčiněno také vyšší hmotností, neboť prolisy jsou vyrobeny z umělé hmoty, kde logicky platí rovnice – čím větší -> tím těžší. Moderním trendem všech výrobců se navíc stává optimální rozložení stykové plochy chráničů s holení. To v praxi znamená, že chránič nesjíždí z nohy a naopak je po celý zápas (trénink) pevně upnut na noze a nenutí tak hráče k neustálému upravování výstroje.

Právě tím jsme se dostali k jejich nevýhodám. Chrániče tohoto typu výrazně omezují lehkost pohybu, fotbalista se stává mírně těžkopádným, což se projevuje zejména v rychlém běhu či prudkých změnách pohybu, které nastávají při kličkách nebo zasekávačkách. Dostáváme se tedy ke chráničům s nejnižší možnou velikostí prolisu. Ty jsou ideální především pro halový fotbal a disciplíny jako futsal nebo sálová kopaná. Poskytují sice mnohem menší ochranu holeně, na druhou stranu ve futsalu se s velkým množstvím zákeřných faulů nesetkáte. Nahrávají také hráčům s dobrou technikou, neboť noze nabízí širší spektrum možností jak správně trefit míč.

Podle toho, jakého je fotbalista stáří, rozlišujeme také velikosti v závislosti na věku. U mladých fotbalistů se dbá především na jejich ochranu a bezpečnost, proto se pro jejich potřeby vyrábí chrániče až ke kolenům. Je kladen velký důraz na holeně, neboť jejich případné poškození by mohlo mít nepředstavitelné následky v dalším vývoji jedince. Takové chrániče označujeme typem S. Pro starší žáky a dorostence jsou ideální variantou velikost M. Poskytuje jim dostatečnou ochranu a zároveň nohu tolik neškrtí a umožňuje jí prostor k technické rozehrávce. V kategorii dospělých se nejčastěji setkáme s velikostí L, ovšem záleží pochopitelně na typu každého hráče. Proto se není čemu divit, že i v nejvyšších tuzemských soutěžích se na holeních fotbalistů vyskytují chrániče určené pro futsal. Z tohoto ohledu je potřeba zdůraznit skutečnost, že rozhodčí je povinen dle nařízení českomoravského fotbalového svazu zkontrolovat u každého hráče, zda má na nohou nasazené chrániče a pokud nemá, tak je oprávněn takového fotbalistu nepřipustit na hrací plochu.

A na samotný závor tu máme některé zajímavosti, které by Vás při koupi chráničů mohly zajímat. Kdo už má s fotbalem nějaké zkušenosti, tak jistě ví, že po každém zápase se z jeho chráničů line nepříjemný zápach. Modernější chrániče už ale dnes disponují speciálním systémem odvětrávání, který udržuje nohu částečně v suchu a umožňuje tedy větší trvanlivost chráničů. Zajímavým produktem je rovněž speciální držák na chrániče. Držáky jsou vyrobeny z elastického materiálu, který je na vnitřní straně opatřen neklouzavým povrchem. Tím pádem chránič sedí správně na holeni a zabraňuje jejímu proklouzávání.

Jak vybrat a koupit fotbalové chrániče.
Cena od 289,00 Kč.
Jak vybrat a koupit fotbalové chrániče

Hokejové kalhoty

Hokejové tašky

Fotbalové chrániče

Tenisové rakety

Inline brusle

Badmintonové rakety

Sportovní obuv

Snowboardové boty

Snowboardy

Sportovní výživa

Partneři

Jak vybrat a koupit fotbalové chrániče - 2024